שיטת סאטיה לוגו

 

 

הוויה


הוויה היא מהות הנוכחת בכל פעולה ופעולה. אין לנו קיום וממשות ללא הוויה. ההוויה היא הדרך בה אנו חווים את עצמנו בין אם אנו מודעים לה, מכירים אותה או בתשומת לב אליה. היא האנרגיה והמרחב בתוכו אנו פועלים ומתנהלים. יש רמות שונות להוויה אך היא תמיד מניבה תוצאות יוצאות דופן אם היא נבחרה בקפידה מתוך התבוננות, הקשבה וידיעה על משמעותה. אחת הדרכים הפשוטות שניתן להנכיח הוויה היא דרך השאלה: כאשר פוגשים אותי, איזה אדם פוגשים? נעים, קשוב, החלטי, זעוף, טרוד, מודאג וכד'. פעולה הווייתית היא פעולה שמעורבים בה תשומת לב לנשימה והקשבה. בפעולה ההווייתית נוכחת האחריות שהאדם לוקח על חייו והקשר שלו למי חשוב לו להיות ברמה העמוקה ביותר.

 

 

הקשבה


המיומנות החשובה ביותר היא מיומנות ההקשבה. ההקשבה נוכחת בגוף. זוהי נוכחות גופנית שלמה, המתבטאת ביכולתו של האדם להיות עם עצמו בכדי להיות עם האחר. יותר מכל אנשים זקוקים להקשבה. מרחב ההקשבה הוא המרחב הבסיסי המאפשר למנהל לנהל את המרחב בו הוא פועל. להיות שקט, קשוב ונוכח. דרך הקשבה להוויה, למילה ולתבניות השפה. דיבור הוא רק חלק מהשפה. השפה השלמה כוללת גם תחושות, נשימה ותנועה. הקשב הוא גם למה שמעבר למילים. הקשבה היא מיומנות נרכשת אשר בדומה לשריר ניתן לחזק, לפתח ולשכלל עד לרמה יוצאת דופן. מיומנות ההקשבה והתפתחותה קשורות לרובדי התפתחות אישיים של חמלה, פניות, יושר אישי ובעיקר לתרגול הריקות ולאמונה בטוב ליבם של בני האדם באשר הם. ההקשבה נמצאת בגוף, לא רק באוזניים. הגוף כולו הוא איבר הקשב שלנו.

 

 

טרנספורמציה


יש שלושה דברים שאי-אפשר לגרום להם לקרות: חופש, רצון ואהבה. מה שמגביל אותנו באמת אלה הם הכבלים התחושתיים והרגשיים שיש לנו בתוכנו. חוויית החיים היא תחושתית ורגשית, ולכן לא משנה כמה רחוק נלך החוצה, בכדי לחוות טרנספורמציה אמיתית אנחנו חוזרים כל הזמן למקור – לתחושות ולרגשות שלנו. שיטת סאטיה אינה עוסקת בשינויים. היא עוסקת בפירוק ובפרידה מאחיזות רגשיות. זה אומר - להוציא מהגוף חלקים שנוצרו בילדות כמנגנוני הגנה, ועכשיו אנחנו נפרדים מהם כי הם כבר לא רלוונטיים יותר, והם עדיין אוחזים בנו. לכן כדאי לעסוק באדם עצמו. כשהוא משתחרר ונהיה יותר שלו, הוא פחות פוגע בעצמו ובאחרים.