מסלול המאמנים בשיטת סאטיה


שיטת סאטיה

המהות וההקשר לאימון בשיטת סאטיה.

סאטיה - בסנסקריט: אמת, חוויה מלאה. בפאלית: קשב.

שיטת סאטיה פותחה על ידי נטאלי בן דוד אלנתן בשנת 2009.

מאמנים אשר הוכשרו לאמן אימון אישי בשיטת סאטיה וסיימו את הכשרתם בהצלחה יכולים, פשוטו כמשמעו, להקל על סבלם של בני אדם ולאפשר לאנשים בארץ ובעולם לחולל מפנה משמעותי ואותנטי בחייהם. שיטה זו פותחה והתמקצעה כך שהמאמנים הסאטיים יוכלו לראות במקצוע האימון דרך חיים ופרנסה מכובדת תוך כדי תרומה לעולם ומימוש הייעוד שלהם מתוך היותם מחויבים להתפתחות אישית מתמדת.

שיטת סאטיה בבסיסה מחויבת לעורר את הסקרנות של כל אחד ואחד בהתפתחות האישית האפשרית עבורו. אדם הבא לחקור ולהתאמן על חייו שואל את עצמו איך זה שחיי נראים כפי שהם היום? מי אני שזוהי תמונת חיי שיצרתי על כל מורכבויותיה?

מתוך התעוררות סקרנות זו כבסיס יסודי בתהליך, המאמן יכול לצעוד עם לקוחותיו לקראת חקירה חומלת, מכבדת, ישרה ונוקבת לגבי תוצאות חייו ומצבו כאן ועכשיו כאפשרות של אפשרויות חדשות.

בלב ליבה של שיטת סאטיה עומדת המטרה והמיומנות המקצועית המאפשרת למאמן לאמן וללמד אנשים להיות בעלי הבית של התגובות שלהם כך שהם ינכחו לכך שהם חופשיים, חומלים ונאמנים לבחירות שלהם ויתגברו על היותם מפוחדים או נמנעים מפעולות.

הביטוי היומיומי של חיינו משקף לנו מי אנו במערכות היחסים אותם אנו מקיימים, בתחושות וברגשות שלנו, בתגובות היומיומיות וביחסינו לרכוש ולאובייקטים שונים בחיינו. בשיטת סאטיה חוקר המאמן עם הלקוח את מה שחשוב לו בחייו הלכה למעשה, את הפערים שהוא חווה בין מה שהיה רוצה לבין מה שיש לו כרגע, שם דגש על מערכות היחסים שהלקוח בחר להתמקד בהם ובוחן עימו ברגישות ובתבונה את התגובתיות שלו למושאי ההכרה השונים, מה שקובע ומשחזר את תוצאות חייו ואת יחסו לחיים.

האינטגרטיביות של שיטת סאטיה באה לידי ביטוי בשילוב גופי ידע שונים. המשלבים חמישה נדבכים שונים: הוויה, שפה, גוף, מיומנויות הקשבה ופיתוח חמלה.

שיטת סאטיה מבוססת על העקרון הפילוסופי של אי גרימת נזק קודמת לעשיית הטוב. מטרת השיטה היא ללמד ולאמן אנשים להיות חופשיים - להיות ערים ואחראים לעצמם, להבין את מי שהם ברגע נתון, ולקרב אותם לעצמם כך שיוכלו להיות משמעותיים תורמים ונשכרים יותר בחייהם. יכולתו של האדם להיות חופשי, קשורה ליכולתו להבין ולהכיר את עצמו. זהו רעיון פורץ דרך, לאור העובדה שרובנו עסוקים בניסיון לשפר את חיינו בדרכים חיצוניות ובאינספור פעולות. אנו מנסים לשפר את חיינו דרך עריכת שינויים במקורות הפרנסה, במגורים, בזוגיות בהשכלה ובתחומים רבים אחרים.

תוכנית הלימודים

תוכנית המאמנים שמה לעצמה כיעד את הטרנספורמציה של המאמן בחייו האישיים כהכנה אותנטית להיותו מאמן טרנספורמטיבי. עיקרי העבודה בתוכנית היא על המאמן כאדם החווה את התהליכים הרגשיים, התחושתיים והמנטליים המעצבים את חייו, תוך הקניית מודלים מובנים ומתודולוגיה עתירת ניסיון באמצעותם יכול המאמן לעבוד בבטחה עם לקוחותיו מתוך צניעות מובחנת וכיבוד כללי האתיקה של מאמנים בשיטת סאטיה.

תוכנית הלימודים החדשה ללימוד אימון בשיטת סאטיה שתושק בשנת הלימודים הקרובה (פברואר 2020) היא תוכנית ייחודית ופורצת דרך בעלת תוכן פילוסופי עמוק מורכב ומגוון.

התכנית מתפרשת לאורך שנה, וכוללת בתוכה לימודים תיאורטיים על מהות שיטת סאטיה והיסודות המרכיביה אותה, לימודי האימון הסאטיים, הפרקטיקום והמנטורינג כמאמנים מתחילים בשיטת סאטיה.

במהלך הלימודים יחשפו התלמידים ללימוד פילוסופיות שונות כגון: חקר השפה, חקר האונטולוגיה (תורת היש), הכשרת התודעה ועבודה מעשית ומדיטטיבית להעמקה עם הכרת התחושות והרגשות וההשלכות של אלו על חייו של האדם. התוכנית כוללת עבודה אישית, עבודה בקבוצות קטנות, מודלינג של אימון אחד על אחד והנחייה פרונטאלית של הקבוצה הגדולה.

זוהי תוכנית מעוררת השראה ומרתקת.


למידע נוסף לחצו


מזמינים אותך לממש את תרומתך הייחודית בעולם
ולשאול אותנו כל שאלה, להתייעץ וגם להסתקרן

לירז בניסטי: 054-5740984 | לימור קריאף: 054-5740951 | מייל: satya@emotion.co.il